בן/בת הזוג (באדי) בהליכים משפטיים

מי שמכיר אותי יודע שאני חובב צלילה ספורטיבית. צלילה ספורטיבית (עם מיכלים) לא מבצעים לבד אלא תמיד עם בן/בת זוג בכדי להימנע מסיכונים שונים ותקלות שעלולות לקרות במהלך הצלילה שרק בן הזוג יכול לעזור לך (מתן חמצן, הרגעה במצב פאניקה מתקלה ולקיחת אחריות על סיום הצלילה לשניכם באופן הבטוח ביותר.

גם בהליכים משפטיים מורכבים כגון תביעות שיש בהן השפעה על המשך ההתנהלות הזוגית/משפחתית/כלכלית ישנה משמעות האם בני הזוג שותפים פעילים או נעלמים במשוואה.

השבוע נפגשתי עם בחור מבוגר שנכנס להליך של פשיטת רגל. שאלתי אם הוא נשוי ומספר הילדים ושאלתי האם בת הזוג מודעת לתהליך פשיטת הרגל עד לקבלת ההפטר ונעניתי כי היא מדחיקה את הנושא אבל יודעת.

הליך פשיטת רגל או כפי שנקרא כיום שיקום כלכלי הוא תהליך של מס’ שנים לא פשוטות בה החייב עצמו מרגיש מיוסר מבפנים אם בתחושה של איך הגעתי לזה? מה עשיתי למשפחה? עכשיו יתמנה מישהו שינהל אותי ויפקח עלי ועוד טענות פסיכולוגיות/נפשיות שרק מקשות ביום יום עד להפטר המיוחל.

עכשו בואו נחשוב שבן/בת הזוג מעורב לחלוטין בהליך ונותן עזרה ותמיכה בכל שלב ממש מגן ושומר עליך, הן בהגעה לבית המשפט והן בהגעה לפגישות אצלי או אצל הממונה. מבטיח לכם שתשעים ותשע אחוז ההליך מצליח ועוברים אותו מחוזקים פי כמה.

באותה פגישה ביקשתי להיפגש עם אשתו של הלקוח בארבע עיניים ואכן נפגשנו. הסברתי לה את התהליך שהולך להיות ומה המשמעויות שלה כשותפה מלאה מהבחינה הרגשית בתהליך והיא שמחה לשמוע בפעם הראשונה איך ההליך הולך להתבצע מבחינה משפטית.

סיימנו את הפגישה ב-“יאללה יוצאים לדרך , את המכשול הזה נעבור כמו גדולים”.

והעיקר אל תשכחו כל אחד מאיתנו הוא “באדי” וכדאי שנהיה מחוייבים כפי שהיינו רוצים שיהיו מחויבים אלינו.

בברכת שבת שלום וסופ”ש נעים,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן