דיני עבודה ייצוג מעסיקים

במסגרת ייצוג מעסיקים בבית הדין האזורי לעבודה, רוב השיחה עם המעסיקים הינה סביב למה העובד תבע אותי? למה לא פנה אליי לפני שהגיש תביעה? שילמתי לו הכל אז מה רוצה ממני. התביעה לעיתים גם מדירה שינה מעיני המעסיק לא רק ברמת הפגיעה הנפשית, אלא גם ברמה של אני נכנס לאיזור הלא נודע של הליך משפטי ממנו אני יודע איך אני נכנס אך לא יודע איך אני יוצא. תמיד דופקים את המעסיק. בית הדין בא לטובת העובד וכו’.

אני כבר קרוב ל-20 שנה עורך דין בתחום המסחרי ודיני עבודה וכן חשב שכר בכיר ואף פעם לא לקחתי כמובן מאליו את הרגשות המגיעות עם קבלת התביעה. נתקלתי במקומות שהגיע למעביד שיתבעו אותו, אם זה עקב התעמרות בעובד ועד אי תשלום זכויות סוציאליות עפ”י חוק ועד למעבידים שנתנו את הנשמה לעובדים וחשו נבגדים. דיני העבודה הינם עולם ומלואו של יחסי עובד-מעסיק וביחסים כמו ביחסים ישנן עליות ומורדות. עובד/ת נמצא/ה במחיצת המעסיק/ה לעיתים יותר משהוא נמצא/ת עם בן/בת הזוג. חשוב לי לציין כי אכן ישנן תביעות סרק של עובדים ואלה מתגלות מהר מאוד עוד בדיון הראשון.

חשוב מאוד שתדעו שבית הדין לא נותן יד לתביעות סרק גם לא בגישור. התלושים מספרים הכל על התנהלות המעביד (הפרשות לפנסיה, חופשה , הבראה, מחלה וכו’) ועל היושרה שלו. אל פחד, אם נתבעתם ללא עילה, תפנו לעו”ד המתמחה בדיני עבודה ויודע לקרוא טוב מאוד תלושי שכר והוא יסביר לכם את הסיכויים והסיכונים ויסגור לכם את התיק בהתאם למה שמגיע בלבד ולא מעבר.

הכותב הינו יועץ משפטי ונאמן למנכ”לים ובעלים של חברות פרטיות בינוניות בתחום המסחרי ודיני העבודה. מתמחה בהקטנת הסיכונים הפנימיים והחיצוניים של לקוחותיו ולהגדלת הפוטנציאל העסקי בכל הסכם שנערך. לדוג’: מיזוגים בין חברות כמפתח למינוף עסקי. חיבורים עסקיים למשקיעים ליצירת מיזמים משותפים והגנה עסקית ורוחנית מול המתחרים והרשויות. שמעון צור עו”ד , נוטריון ובורר עסקי

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן