הקמת שותפות עסקית

הקמת שותפות עסקית הינו למעשה תהליך אשר מוגדר בחוק, כאשר כל הקמת עסק באופן שעומד בקריטריונים אשר נקבעו בראש, הינה למעשה הקמת שותפות עסקית, בין אם רשמתם אותה ככזאת, או לא. על פי חוק, הקמת שותפות עסקית הינה למעשה התאגדות של 2 גורמים או יותר, לצורך של הקמת עסק. במידת ואכן החלטתם על הקמת שותפות עסקית, חשוב כי תדעו כיצד להקים אותה, לנהל אותה ואת הרווחים באופן נכון ומקצועי. ניתן לראות כי יותר ויותר אנשים ללא ידע מקצועי וניסיון בתחום, נעזרים בשירותיו של עורך דין מקצועי אשר מתמחה בתחום. שמעון צור משרד עורכי דין וגישור הינו משרד עורכי דין בעלת ניסיון רב שנים אשר נוסד בשנת 2001 ומשרת לקוחות עסקיים, פרטיים, חברות וארגונים מכל רחבי הארץ. ייחודיות המשרד הינה בקשר הצמוד והאישי מול כל לקוח אשר בונה את האמון ומאופיין בתמיכה מלאה לאורך כל שלבי התהליך המשפטי. כיום, המשרד גאה להיות מוביל בתחומו ולהעניק לכל לקוח את השירות האדיב והמקצועי ביותר, ללא פשרות. 

הקמת שותפות עסקית

כמו כן, הקמת שותפות עסקית באה לידי ביטוי בשתי אפשרויות שונות:

  1. שותפות כללית: כאן מדובר על שותפות אשר כל הצדדים בה אחראים לכל חובות השותפות, למשל כמו במקרה של הקמת עסק מספר חברים, כל אחד מהחברים אחראי על תפקודו של העסק במידה שווה. 
  2. שותפות מוגבלת: כאן למעשה מדובר על שותפות בה האחריות מוגבלת בהתאם לסכום ההשקעה של השותפים. המשמעות של כך היא כי במידה והשותפות תקלע למצב של תביעות או חובות, האחריות של השותף המוגבל תהיה מוגבלת אף היא. 

הקמת שותפות

כאמור, הקמת שותפות הינו הליך אשר כרוך במרכיב רגולטורי אשר כולל רישום אצל רשם השותפויות. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי לפני הרישום עצמו, על השותפים לגבש באופן בהיר ומדויק את תהליך ההקמה, תנאי השותפות, חלוקת רווחים, חלוקת אחריות ועוד. מדובר על אלמנטים חשובים ומהותיים אשר ללא ידע מקצועי וניסיון בתחום יכולים להפוך להיות מורכבים ומסורבלים. כאן בדיוק נכנס לתמונה תפקידו של עורך דין אשר מתמחה בהקמת שותפות. 

שמעון צור משרד עורכי דין וגישור הינו משרד עורכי דין בעלת ניסיון רב שנים אשר נוסד בשנת 2001 ומשרת לקוחות עסקיים, פרטיים, חברות וארגונים מכל רחבי הארץ. ייחודיות המשרד הינה בקשר הצמוד והאישי מול כל לקוח אשר בונה את האמון ומאופיין בתמיכה מלאה לאורך כל שלבי התהליך המשפטי. 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן