עורך דין גירושין שמעון צור

משרד עורכי דין צור נוסד בשנת 2001 ומשרת לקוחות מכל רחבי הארץ. שמעון צור מכיר את החשיבות של תהליכי הדין ומציע ייעוץ מקצועי ופתרונות מותאמים לצרכים המשפחתיים של כל לקוח.

גירושין הם החלטה קשה הכרוכה בהליך משפטי מורכב. על מנת להתגרש, מחוייבים בני זוג לבצע הליכים מסוימים שיאפשרו להם להתגרש בפועל ובחוק.

או התקשרו: 050-8461977

עורך דין שמעון צור

עורך דין הליך הגירושין

כדי לפרק נישואין כדין בישראל, על בני זוג להגיש תביעת גירושין לבית הדין הרבני. על פי חוק סמכות בתי הדין הרבניים (נישואין וגירושין), התשי"ג-1953, נישואין וגירושין בין יהודים חייבים להתנהל על פי "דין תורה". במסגרת תביעת הגירושין יבחן בית המשפט האם הוכחו עילות גירושין, ואם כן יורה בית המשפט על הסדר גירושין.

בנוסף לעילות הגירושין המוכרות בדין הדתי, על בני זוג להסדיר את נושא הרכוש המשותף שנצבר במהלך חיי הנישואין. הרכוש המשותף יחולק שווה בשווה בין בני הזוג, למעט חריגים מסוימים. מעבר לכך, משמורת ילדים היא הנושא החשוב ביותר בגירושין. אם לבני הזוג יש ילדים משותפים, עליהם להסדיר גם את נושא מזונות הילדים.

חוזים מסחריים

תחומי השיפוט

ישנם שני תחומי שיפוט הרלוונטיים למבקשים להתגרש: בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. לבית הדין הרבני סמכות לדון אך ורק בענייני נישואין וגירושין, ויש להגיש תביעת גירושין אך ורק לבית הדין הרבני. לבית הדין הרבני סמכות לדון גם בתביעות הקשורות בענייני נישואין וגירושין, כגון תביעה לשלום בית, תביעה בכתב ועוד. לבית הדין הרבני סמכות לדון גם בתביעות למזונות ילדים ובני זוג.

אולם לבית הדין הרבני אין סמכות לדון בתביעות לחלוקת רכוש בין בני זוג או בתביעות למשמורת ילדים. במקרים כאלה, בית דין רבני רשאי "לקנות" סמכות לטפל בתביעות אלו כאשר קיים הסכם בין בני הזוג או כאשר מוגשת תביעת גירושין הכרוכה בענייני משמורת ילדים. במקרה כזה, המגיש את תביעת הגירושין נותן תחילה לבית הדין הרבני סמכות לטפל בנושאים שבדרך כלל אין לו סמכות לטפל בהם.

בית המשפט לענייני משפחה, שהוקם בשנת 1995, נותן מענה למקרי משפחה ומקים בית משפט ייעודי לתחום דיני המשפחה. לבית המשפט לענייני משפחה סמכות לדון בכל מחלוקת משפטית בין בני משפחה, לרבות הורים וילדים, אחים, סבים וסבתות ובני זוג נשואים. לבית המשפט לענייני משפחה יש סמכות לעסוק במגוון תחומים הקשורים לדיני משפחה, כגון עניינים הקשורים למשמורת, זכויות ראייה, מזונות ילדים, מזונות בני זוג וחלוקת רכוש.

תפקידו של עורך דין גירושין

עורך דין גירושין יכול להיות לעזר רב בניווט בהליך הגירושין המורכב. עורך דין גירושין יכול להסביר את ההליך המשפטי, לסייע בהכנת תביעת הגירושין, לספק ייצוג משפטי בבית המשפט ולסייע במשא ומתן עם הצד השני. עורכי דין לגירושין יכולים גם לסייע בהסדרת רכוש משותף, משמורת ילדים ומזונות ילדים.

בישראל ישנם עורכי דין מומחים העוסקים בדיני משפחה ויכולים לספק ייצוג משפטי הן בבית הדין הרבני והן בבית המשפט לענייני משפחה. לעורכי דין אלו מומחיות בהליכי גירושין, סכסוכי משמורת ילדים וחלוקת רכוש.

סיכום

גירושין הוא תהליך קשה הכרוך באתגרים רגשיים ומשפטיים. חשוב להבין את ההליכים המשפטיים הכרוכים בהליך הגירושין, וכן את תחומי השיפוט השונים שעלולים לבוא לידי ביטוי, כגון בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. כדי לנווט בתהליך זה, מומלץ מאוד לפנות לייעוץ וייצוג של עורך דין גירושין מיומן ומנוסה. עורך דין גירושין יכול להדריך אותך בהיבטים המשפטיים של גירושין, לעזור לך להבין את הזכויות והחובות שלך ולפעול כדי להבטיח שהאינטרסים שלך יהיו מוגנים לאורך כל התהליך. עם התמיכה המשפטית הנכונה, תוכל לנווט את אתגרי הגירושין ולהתקדם בביטחון לעבר עתיד מזהיר יותר.

ביקורות
Laura FerrariLaura Ferrari
05:26 12 Jul 22
לאחר פיזור תיק עם עורך דין אחר, עורך הדין שמעון צור טיפל לי בצורה מקצועית בתיק (פשיטת רגל) בצורה הכי טובה שאפשר להגיע לסכום הכי מינימאלי שאפשר להציע. ממליצה בחום על העבודה שלו 10/10
איריס בר לבאיריס בר לב
10:34 29 Dec 21
לא רק איש מקצוע מעולה ברמה אחת מעל כולם אלא גם אדם ישר, קפדן ונעים הליכות.
טל אלפנדריטל אלפנדרי
05:16 29 Dec 21
עו"ד שמעון צור, בעל ניסיון רב, מקצועי, נותן הרגשת בטחון שהעניינים מוחזקים במקצועיות ובשליטה.
שמעון צור עורך דין מקצועי שמבין את רזי המקצוע ותמיד מגיע מוכן לבית המשפט. אין מקום ליד המקרה.
Dvir ChenDvir Chen
13:38 14 Dec 21
עורך דין שמעון צור עוסק בדיני עבודה והוא גם חשב שכר. מאוד מדוייק ומקצועי. ממליץ עליו בחום לכול מי שיש בעיות בתחום יחסי עובד מעביד.
js_loader
למה לבחור בשמעון צור?

בנוסף למומחיות משפטית ותמיכה רגשית, עורך דין טוב לדיני משפחה צריך להיות מיומן גם במשא ומתן ובפתרון סכסוכים. מחלוקות רבות בדיני משפחה ניתנות לפתרון באמצעות גישור או משא ומתן מחוץ לבית המשפט, מה שיכול לחסוך זמן, כסף ומתח נפשי לכל הצדדים המעורבים. עורך דין מיומן לדיני משפחה יכול לעזור ללקוחותיהם לנווט בתהליכי יישוב סכסוכים אלטרנטיביים אלו ולפעול לקראת תוצאה מועילה הדדית. עם זאת, במקרים בהם יש צורך בהתדיינות משפטית, עורך דין לדיני משפחה צריך להיות גם סנגור חזק עבור הלקוח שלו בבית המשפט, ונלחם על זכויותיו וטובתו. בסך הכל, דיני משפחה הם תחום מורכב ורגיש, והזמנת עורך דין מתאים יכולה לעשות את כל ההבדל בהשגת תוצאה מוצלחת.

עורך דין שמעון צור
שאלות ותשובות בנושא מסחרי

לפי חוק יחסי ממון, הרכוש המשותף של בני הזוג צריך להתחלק ביניהם שווה בשווה בעת גירושין. הסכם איזון משאבים נדרש במקרה בו לא ניתן לחלק את הרכוש והנכסים חצי בחצי בפועל, ומטרתו להסדיר את החלוקה השווה בדרכים אחרות.

ניקח, לדוגמה, מקרה שבו אחד מבני הזוג שהתגרשו הקים ותיפעל עסק בזמן שהשניים היו נשואים. אמנם העסק היה רשום על שמו בלבד, אך בית המשפט פסק שהוא חלק מהרכוש המשותף, ולכן צריך להיות חלק מחלוקת הרכוש.

מאחר ולא ניתן לחלק את העסק לשניים, נדרש הסדר איזון משאבים. כלומר, בית המשפט הורה למומחה חיצוני להעריך את שווי העסק, ובן הזוג שהפעיל אותו נדרש לשלם לבן הזוג האחר מחצית משוויו.

בדומה לעסק, גם דירת מגורים או כל נכס נדל"ן אחר הנמצאים בבעלות משותפת לא ניתנים לחלוקה חצי-חצי או לפי אחוזי הבעלות עליהם. לפי חוק המקרקעין, כל אחד מהשותפים בבעלות על דירה או על נכס מקרקעין (בין מדובר בבני זוג, אחים או מי שאין ביניהם קשרי משפחה כלל) יכול להגיש בקשה לפרק את השותפות. פירוק השותפות מאפשר למכור את הנכס ולחלק את סכום המכירה בין השותפים השונים, בהתאם לאחוזי הבעלות שלהם.

בתי המשפט נוהגים להבחין בין שני סוגי מוניטין: מוניטין אישי ומוניטין עסקי. מוניטין אישי הוא כל הידע והמיומנויות שאדם צבר במהלך הפעילות העסקית ושבלעדיו לשירותים של העסק אין ערך. מכאן, שמוניטין אישי לא נחשב לרכוש משותף, גם אם נצבר במהלך הנישואין, ואינו ניתן לחלוקה בעת גירושין (גם אם העסק הוא בבעלות משותפת של שני בני הזוג).

מוניטין עסקי, לעומת זאת, הוא כוח המשיכה של העסק עצמו. כלומר, מוניטין המאפשר לעסק להמשיך להתקיים ולמשוך לקוחות גם בלעדי מי מבעליו. מכאן, שמוניטין עסקי הוא בהחלט נכס בר חלוקה.

כדי להעריך את שוויו של מוניטין עסקי קובעים תחילה את שווי העסק כולו. מהסכום הזה מפחיתים את כל המרכיבים המוחשיים שלו, כמו נכסי נדל״ן, מלאי, ציוד וכדומה. הסכום שנותר הוא ערכו של המוניטין העסקי.

הגישה למוניטין כנכס שניתן לחלק בעת גירושין מתבססת על כך שהוא נצבר באמצעות הנכסים המשותפים של בני הזוג, כמו ההשקעה הכספית של שניהם או משאבי הזמן והעבודה שלהם במהלך הנישואין. כלומר, גם אם רק אחד מהם עבד בעסק, ואפילו אם העסק היה רשום על שמו בלבד, הרי שאת המוניטין העסקי הוא צבר בזכות המשאבים המשותפים.

הפרה של הסכם הגירושין מתרחשת כאשר אחד מבני הזוג לא ממלא אחר סעיפי ההסכם. ההפרה יכולה להיות סירוב לשלם מזונות, התעלמות מזמני השהות עם הילדים שנקבעו בהסכם, הפרה של חלוקת הרכוש ועוד.

כאשר הפרת הסכם הגירושין קשורה לתשלום מזונות, ניתן לפנות להוצאה לפועל ולהפעיל הליכי גביה כנגד בן או בת הזוג שהפרו את ההסכם. אפשרות נוספת היא לפנות למוסד לביטוח לאומי ולהגיש בקשה לתשלום מזונות ילדים. במידה והבקשה תתקבל, הביטוח הלאומי ישלם את דמי המזונות ויפתח בעצמו בהליכי גביה נגד בן הזוג שהפר את ההסכם. הבחירה באחד משני המסלולים הללו תלויה בנסיבות של כל מקרה לגופו, וקשורה לגובה המזונות, הנסיבות הכלכליות של החייב ועוד. כדאי להתייעץ עם עורך דין לדיני משפחה לפני ההחלטה על מסלול התביעה.

במקרים של הפרת זמני השהות שנקבעו בהסכם הגירושין ניתן לפנות לבית המשפט, וזה יכול להאשים את מי שהפר אותם בביזיון בית המשפט ולהטיל עליו סנקציות כמו קנסות, ובמקרים חמורים אף עונש מאסר. גם בהפרה של חלוקת הרכוש שנקבעה בהסכם ניתן לטפל באותם אמצעים.

הסכם שלום בית לחילופין גירושין הוא הסכם שנחתם בין בני זוג והמסדיר את המשך היחסים הזוגיים שלהם, על כל היבטיהם, במקום שיפנו לפרידה וגירושין. מטרת ההסכם היא לתת לבן או בת הזוג שלא רוצים להתגרש הזדמנות לשנות את התנהלותם בקשר הזוגי. עם זאת, חשוב להדגיש שמדובר בחוזה בעל תוקף משפטי, אשר מסדיר את התחומים השונים של החיים המשותפים, ושאינו מבטל את האפשרות להתגרש בכל זמן שאחד מבני הזוג יחליט שהוא מעדיף זאת.

להתייעצות עם עו"ד שמעון צור

דילוג לתוכן