חזרה מחל”ת

חברים יקרים, בימים אלו לאחר תקופה של כחודש-חודש וחצי, המשק לאט לאט מתחיל לצאת מהסגר והתקנות לשעות חירום מתחילות להתעדכן לאט לאט ליציאה מהסגר.

זה אומר בעצם כי עסקים חוזרים להיפתח וכפועל יוצא עובדים חוזרים לעבודה. מדובר על אותם עובדים שיצאו לחל”ת.חשוב לציין כי באמצע מרץ פרסמתי מכתב ליציאה לחל”ת בהסכמה ובו רשום תאריך חזרה ואצל חלק מלקוחותיי עוד ביקשתי שירשמו 31/5/2020. זאת מאחר ואיננו יודעים עד כמה העובד יצטרך להיות בחל”ת, אך עדיין יש תאריך חזרה.

תאריך חזרה במכתב יציאה לחל”ת מהווה אישור כי אין מדובר בפיטורין, בניגוד למכתב בו התאריך פתוח והעובד זכאי לטעון ובצדק כי מדובר בפיטורין המזכים בפיצויים.עם חזרה לעבודה אני ממליץ למעסיק ולעובד להכין מסמך בו יירשם כי העובד חזר לעבודה בתאריך X וכי כל זכויותיו ממשיכות להיצבר מחדש, כלומר אין ניתוק יחסי עובד מעביד.המכתב חשוב שייכנס לתיק האישי של העובד וכן שיינתן עותק לעובד לצורכי דיווח ללשכת האבטלה/ביטוח לאומי/רו”ח לצרכי תיאום מס.

כך אף אחד מהצדדים, במידה ויהיה ניתוק יחסים בעתיד, לא יוכל לטעון על תאריך חזרה/ניתוק /צבירה של זכויות אחרת.כמובן מעסיק שרוצה להאריך החל”ת חייב הסכמת העובד ולהיפך. ככל שהעובד מסרב לחזור, הוא יכול להיות מוזמן לשימוע לפני פיטורין ויראו בכך התפטרות. והפוך, ככל שהמעסיק מסרב להחזיר לעבודה יראו בכך פיטורין המזכים בפיצויים.
בברכת סופ”ש נעים ושבת שלום,

דילוג לתוכן