הטרדה מינית במקום העבודה

מקרה התעללות וסחיטה מינית

היא פנתה אליי בתחילת השבוע בבכי נוראי על התעללות וסחיטה מינית אותה היא עוברת במקום העבודה מהבוס הישיר שלה.” אני נמצאת בסרט איתו, כל פעם הוא מגיע למשרד ודואג שנהיה שנינו בלבד ופשוט מתחיל בנגיעות.

הוא יודע כמה חשוב לי להישאר במקום העבודה בייחוד בגלל הקורונה ומראה לי דוחות ממשרדי החברה הגלובלית שבחו”ל החלו לפטר עובדים , אבל אצלנו יתחילו בקרוב.כל הזמן הוא מפמפם לי, תראי את כל העובדים המפוטרים, הם מהדרג שלך. כמה חשוב שאילחם עבורך שתישארי כאן.מודה, נכנעתי. לא יכולה לוותר על העבודה. אני חד הורית עם ילד קטן וההפסד הוא עצום מבחינתי.אז בהתחלה זה היה כוס קפה ליד המשרד, אחר כך במסעדה בעיר אחרת ומשם זה התפתח לכיוון מיני.אני מרגישה את האובסיסיביות כלפיי, הוא פשוט לא מניח. כתבתי לו ופשוט הוא ממשיך.

“במקרים כאלה כמייצג בהליכים מול הממונה על הטרדות מיניות , נתקלתי הרבה. מעסיקים ישירים שמנצלים חולשה של עובדת (בד”כ) , קצת תשומת לב אליה, להגדיל אותה, להאדיר אותה מול עובדים אחרים ומשם לאט לאט להתחיל בהליך של הטרדה מינית. מידיעה מי מחלקיכן שתקרא את הפוסט, בטוח תבין על מה אני מדבר. זה דפוס מסוים , קבוע של רוב המעסיקים הישירים בעבודה ואפילו בית הדין כבר מכיר את הדפוס הזה וכן משטרת ישראל.

מיד פניתי לממונה על ההטרדות המיניות במקום העבודה והגענו יחד, הסברתי את הבעיות המשפטיות וביקשתי שידאגו להשעות אותו מיידית ממקום העבודה וכך נעשה. להגיד שהיה נעים לשבת שם? ממש לא!!! כל הזמן חשבתי על הבנות שלי וכמה חשוב להרחיק אנשים כאלה מהחברה.המעסיק הישיר הגיע עם עורך דין מטעמו ולאחר מכן גם אני הגעתי להשלמת הבירור , כאשר טענותיו העיקריות היו כמו תמיד, כטענת הגנה ש” היא היתה אובססיבית לגביי, סחטה אותי, ניסתה להרוס לי את המשפחה” בפועל עם כמויות הראיות שהיו לנו בסופו של יום הוא פוטר מעבודתו. וכרגע אנו פותחים בהליכים נגדו הן בבית הדין והן במשטרה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן